2. Düzey Fetal Ultrasonografi

2. Düzey Fetal Ultrasonografi genellikle hamileliğin  18-22. haftalarında gerçekleştirilen ve bebekte normal dışı  bir gelişim veya görünüm olup olmadığını tespit etmek için yapılan ultrasonografik bir işlemdir.

2. düzey ayrıntılı fetal anomali taraması karından yüksek çözünülürlükle çalışan gelişkin bir ultrasonografi sistemi kullanılarak yapılır. Ortalama 20-30 dakika sürer. İdeal olarak bu konuda eğitimli perinatoloji uzmanı  tarafından yapılmalıdır. İşlem sonucunda bebekteki tüm ölçüm sonuçlarını ve yorumlanan tüm görüntüleri içeren bir rapor verilir. Rapor bebeğin gelişimi, normal ve anormal bulguları  ve bunlara ilişkin önerileri  içerir.  2. Düzey detaylı ultrasonografi bebeğinize ilişkin belki de hayatında bir daha hiç bakılmayacak çok önemli ayrıntıları içeren ciddi bir tıbbi görüntüleme işlemidir. Bu nedenle tüm işlemin CD/DVD kaydının tıbbi bir döküman olarak saklanmasını önermekteyiz.

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve İzmir’in Doğal Doğum Merkezi EKADOM’un kurucusu Opr.Dr Hüseyin Ceyberi’ye danışmak için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Posted in Hamilelik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir